Archiwa tagu: pamięć

Pamięć wiecznie żywa 01.11.2017

20171101_171304Tak sobie myślę o tym że jeszcze nie tak dawno powtarzałam że nie mam do kogo iść na cmentarz w Święto Zmarłych, nie miałam tu nikogo.

To było całkiem niedawno.

A teraz mam tu córkę, nawet w najgorszych snach nie przewidziałam takiego scenariusza jaki napisało samo życie.

Tu mam córkę (*) , a tam ukochaną Babcię, moja ukochaną Stasieńkę (*)

Nasza córka umarła i teraz msza na cmentarzu stała się obowiązkiem, bo nie wyobrażam sobie że w tłumie ludzi moja córka jest samotna. Nie potrafię sobie wyobrazić że przy każdym grobie stoi rodzina a przy grobie Otysi nie ma nas.

Ja muszę tam być, w takim dniu jak ten muszę tam być.

Uzyskanie wolnego dnia niestety graniczyło z cudem. Moją ostatnia deską ratunku by mieć ten dzień wolny i być przy mojej Otysi była „opieka nad dzieckiem zdrowym”… o ironio ja potrzebowałam opieki nad dzieckiem … martwym.

Zamiast ściskać cieplutką drobniutką rączkę mojej córki ściskałam zimny granit. Zamiast szyć kreacje z kwiecistych różowych materiałów, szyję na miarę kompozycje z różowych kwiatów, projektując coraz to nowe kompozycje.

Nie tak miało być.

W drodze na cmentarz nie mogłam oderwać wzroku od dziewczynki w białej czapeczce, około 5 letniej, mała główka w blond loczkach…

Ciężko.

Dziękuję każdemu kto pamiętał, kto w dniu dzisiejszym wspomniał moją ukochaną córkę, każde światełko jest jak płomyk nadziei, rozświetla otchłań mojej duszy, daje wiarę i siłę, umacnia barwy obrazu pamięci wiecznie żywej… mojej ukochanej Motylki.

A Tobie najdroższa córeczko dziękuję za ten znak. Dzięki tak drobnym a tak szczególnym i nieprzypadkowym znakom wiem że jesteś blisko. że jesteś gdzieś tam kochanie. Czuwasz nad nami. Ten motyl przy światełkach pamięci… nie ma słów.

20171031_121345